HEALTH LINK Chlorella Japan tablety 750 tbl./150 g

468 Kč 418 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Japonská sladkovodní řasa Chlorella vulgaris obsahuje esenciální aminokyseliny a je bohatým zdrojem bílkovin a chlorofylu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dopřejte si tuto supervýživnou řasu, se kterou se budete cítit plni síly a života.

Chlorela vulgaris patří mezi nejstarší formy rostlinného života na Zemi. Tato sladkovodní jednobuněčná řasa je nejbohatším přírodním zdrojem chlorofylu, minerálů, vitaminů a dalších bioaktivních látek, které působí blahodárně na celý lidský organismus.

Čím je chlorela prospěšná

Chlorella Japan pochází z chráněné přírodní oblasti souostroví Okinawa, jedné z nejčistších oblastí naší planety. Díky vysokému množství bioaktivních látek s antioxidačními účinky působí jako přírodní antioxidant. Chlorella se často užívá k detoxikaci organismu, kdy pomáhá při odstraňování škodlivých látek a těžkých kovů z organismu. Kromě toho, přirozeně zvyšuje hladinu antioxidantu glutathionu, který eliminuje výskyt volných radikálů v těle. Chlorella je také výborným doplňkem pro posílení imunitního systému. Dále pročišťuje celý organismus a velmi pozitivně působí na střevní mikroflóru, která je důležitá pro vstřebávání živin a správné zažívání. Chlorella má také vliv na tvorbu červených krvinek a hemoglobinu a celkovou regeneraci organismu. Díky růstovému faktoru CGF, který chlorella obsahuje, dokáže rychle obnovovat poškozené buňky organismu. Tím podporuje normální činnost nervové soustavy, přispívá ke snížení únavy a vyčerpání i k duševní pohodě.

Chlorella je dále bohatá na minerální látky, které svým zásaditým působením snižují překyselení organismu. Kyselost organismu je způsobena především konzumací nezdravé rafinované stravy chudé na minerální látky (například cukr, sladkosti, limonády, živočišné tuky a další průmyslově zpracovávané potraviny). Překyselený organismus je pak náchylný k napadení různými patogenními bakteriemi, viry, kvasinkami či plísněmi, které mají v tomto prostředí ideální podmínky pro jejich růst a množení a tím mohou vyvolat různé zdravotní problémy.

Co v sobě chlorella skrývá

Chlorella poskytuje širokou škálu důležitých mikroživin a bioaktivních látek, které jsou prospěšné pro Vaše zdraví. Ze všech živých organismů na Zemi obsahuje nejvíce chlorofylu. Toto zelené fotosyntetické barvivo podporuje produkci hemoglobinu, přenos kyslíku, působí blahodárně na regeneraci organismu a zpomaluje proces stárnutí. Chlorofyl pomáhá také zvýšit kvalitu a množství červených krvinek. Chlorella se dále vyznačuje vysokým obsahem růstového faktoru CGF (Chlorella Growth Factor), který je považován za základní složku Chlorelly. CGF vzniká během intenzivní fotosyntézy a umožňuje rychlý růst řasy. Obsahuje řadu důležitých vitamínů, minerálních látek, aminokyselin a dalších složek, které podporují regeneraci tkání, zejména růst a dělení buněk. CGF rovněž stimuluje tvorbu leukocytů a tím podporuje imunitní systém. Vědeckými studiemi bylo také prokázáno, že pozitivně ovlivňuje růst střevní mikroflóry.

Chlorella obsahuje kompletní protein se všemi základními esenciálními aminokyselinami, dále sacharidy, minerály, vitaminy, beta karoten, lutein, enzymy, nukleové kyseliny, mastné kyseliny a vlákninu.

Schválená zdravotní tvrzení dle EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) pro Chlorellu Japan:

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu v těle, dále podporuje normální stav svalů, kostí a zubů.

β-katoten, prekurzor vitaminu A. Vitamin A přispívá k normálnímu metabolismu železa, k udržení normálního stavu pokožky, sliznic a zraku.

Oba vitaminy přispívají k normální funkci imunitního systému.

Pro koho je chlorella prospěšná

Chlorelly Japan je vynikajícím doplňkem pro osoby s oslabenou imunitou, při rekonvalescenci nebo také pro osoby pracující ve znečištěném prostředí. Díky vysokému obsahu kompletního proteinu a všech aminokyselin je vhodná pro sportovce a vegetariány k doplnění těchto nezbytných složek ve stravě.

Doporučené dávkování: Chlorellu můžete užívat jako dlouhodobý doplněk stravy. Pro posílení imunity postačí příjem 2–3 g denně. Při očistě organismu se doporučuje začít s 2 g denně a zvyšovat postupně dávky během týdne až na 5 g denně. Tablety je vhodné zapít sklenicí vody, alespoň 15 minut před jídlem.

Upozornění: Jedná se o doplněk stravy, není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 10 let. Nepřekračujte denní doporučenou dávku. 

Složení: sladkovodní řasa Chlorella vulgaris (197 mg v tabletě), protispékavá látka: fosforečnan vápenatý.

Výživové údaje                                     

na 100 g

na 4 g

%* ve 4 g

Vitamin A (přepočtem z β-karotenu)

10 400 µg

416 µg

52 %

Vitamin D (ergokalciferol)

1 250 µg

50 µg

1 000 %

* Podíl referenční hodnoty přijmu u dospělé osoby v porci 4 g.

Skladování: Skladujte mimo dosah dětí, v suchu, v uzavřeném obalu.

Země původu: Japonsko.

Hmotnost: 150 g (750 tablet).

Doplňkové parametry

Kategorie: Účinky pro zdraví
Pomáhá na: Energie a vitalita, Imunita, Játra, žlučník, Kosti, Trávení, Zrak, Zuby, Kůže
? Příchuť: Chlorella
Hmotnost: 150 g
Počet tablet: 750 tbl.
Značka: Health Link
Produkt: Tablety

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: