HEALTH LINK Chlorella Japan prášek 200 g

395 Kč 353 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Chlorella Japan prášek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chlorela vulgaris patří mezi nejstarší formy rostlinného života na Zemi. Tato sladkovodní jednobuněčná řasa je nejbohatším přírodním zdrojem chlorofylu, minerálů, vitaminů a dalších bioaktivních látek, které působí blahodárně na celý lidský organismus.

Čím je chlorela prospěšná

Chlorella Japan pochází z chráněné přírodní oblasti souostroví Okinawa, které je jedno z nejčistších oblastí naší planety. Díky vysokému množství antioxidantů se Chlorella často užívá k detoxikaci organismu a pro posílení imunitního systému. Dále velmi pozitivně působí na střevní mikroflóru, která je důležitá pro vstřebávání živin a správné zažívání. Chlorella Japan pomáhá při odstraňování škodlivých látek a těžkých kovů z organismu, neutralizuje škodlivé účinky volných radikálů a podporuje přirozenou obranyschopnost a vitalitu. Pročišťuje celý organismus včetně trávicího ústrojí, kde pozitivně působí na střevní mikroflóru.
Chlorella má dále vliv na tvorbu červených krvinek a hemoglobinu a celkovou regeneraci organismu. Chlorella mimo jiné také pomáhá odstraňovat únavu a dodává tělu potřebnou energii. Únava je důsledkem nahromadění toxinů z metabolismu v krvi a tkáních, což bývá způsobeno například zvýšenou fyzickou i psychickou zátěží. Díky růstovému faktoru CGF, který chlorella obsahuje, se poškozené buňky organismu dokážou velmi rychle obnovovat. Tím podporuje normální činnost nervové soustavy, přispívá ke snížení únavy a vyčerpání i k duševní pohodě.

Chlorella je dále bohatá na minerální látky, které svým zásaditým působením snižují překyselení organismu. Kyselost organismu je způsobena především konzumací nezdravé rafinované stravy chudé na minerální látky (například cukr, sladkosti, limonády, živočišné tuky a další průmyslově zpracovávané potraviny). Překyselený organismus je pak náchylný k napadení různými patogenními bakteriemi, viry, kvasinkami či plísněmi, které mají v tomto prostředí ideální podmínky pro jejich růst a množení a tím mohou vyvolat různé zdravotní problémy.

Co v sobě chlorella skrývá

Chlorella poskytuje širokou škálu důležitých mikroživin a bioaktivních látek, které jsou prospěšné pro Vaše zdraví. Ze všech živých organismů na Zemi obsahuje nejvíce chlorofylu. Toto zelené fotosyntetické barvivo podporuje produkci hemoglobinu, přenos kyslíku, působí blahodárně na regeneraci organismu a zpomaluje proces stárnutí. Chlorofyl pomáhá také zvýšit kvalitu a množství červených krvinek. Chlorella se dále vyznačuje vysokým obsahem růstového faktoru CGF (Chlorella Growth Factor), který je považován za základní složku Chlorelly. CGF vzniká během intenzivní fotosyntézy a umožňuje rychlý růst řasy. Obsahuje řadu důležitých vitamínů, minerálních látek (především mangan), aminokyselin a dalších složek, které podporují regeneraci tkání, zejména růst a dělení buněk. Mangan obsažený v CGF má také příznivý vliv na ochranu DNA, bílkovin a lipidů před oxidací. Dále také pomáhá udržovat zdravé kosti, působí na energetický metabolismus a přispívá k normálnímu utváření pojivové tkáně. CGF rovněž stimuluje tvorbu leukocytů a tím podporuje imunitní systém. Vědeckými studiemi bylo také prokázáno, že pozitivně ovlivňuje růst střevní mikroflóry.

Chlorella obsahuje kompletní protein se všemi základními esenciálními aminokyselinami, dále sacharidy, minerály (železo, selen, zinek), vitaminy, zejména skupiny B (kyselinu listovou, vitamin B12), vitamin C, vitamin E, beta karoten, lutein, enzymy, nukleové kyseliny, mastné kyseliny a vlákninu.

Schválená zdravotní tvrzení dle EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) pro Chlorellu Japan:

Kyselina listová přispívá k normální psychické činnosti, krvetvorbě a normální funkci imunitního systému.

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu v těle, dále podporuje normální stav svalů, kostí a zubů a přispívá k normální funkci imunitního systému.

Vitamin B2 přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, činnosti nervové soustavy a metabolismu železa. Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Také napomáhá k udržení normálního stavu sliznic, pokožky, zrak a normálních červených krvinek.

Pro koho je chlorella vhodná

Chlorella Japan je vynikajícím doplňkem pro osoby s oslabenou imunitou, při chronických onemocněních a rekonvalescenci, při užívání steroidů a antibiotik, při otravě těžkými kovy, atopických ekzémech či astmatu, nebo také pro osoby pracující ve znečištěném prostředí. Díky vysokému obsahu kompletního proteinu a všech aminokyselin je vhodná pro sportovce a vegetariány k doplnění těchto nezbytných složek ve stravě.

Použití: Rozmíchejte důkladně 2-4 g prášku ve sklenici vody nebo džusu. Vhodný k přípravě koktejlů a smoothies. Nepoužívejte s horkými nápoji, jelikož vysoká teplota ničí aktivní enzym.

Složení: 100% prášek ze sladkovodní řasy Chlorella vulgaris. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů.

Výživové údaje                                                 na 100 g

na 4 g

%*na porci 4 g

Energetická hodnota

1712 kJ/409 kcal

 68 kJ / 16 kcal

 

Tuky

13 g

 0,5 g

 

     z toho

 

 

 

    - nasycené mastné kyseliny

1,5 g

0,06 g

 

Sacharidy

4,9 g

 0,2 g

 

     z toho

 

 

 

     - cukry

4,9 g

0,2 g

 

Vláknina

9,5 g

 0,4 g

 

Bílkoviny

63 g

 2,5 g

 

Sůl

0,18 g

 0,01 g

 

Riboflavin (Vitamin B2)

5,9 mg

0,24 mg

17 %

Kyselina listová

1900 µg

76 µg

38 %

Vitamin D

1 250 µg

50 µg

1 000 %

* Podíl denní referenční hodnoty příjmu vitaminů u dospělé osoby.

Skladování: Skladujte v suchu, v uzavřeném obalu.

Země původu: Japonsko.

Hmotnost: 200 g.

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny
Pomáhá na: Energie a vitalita, Imunita, Klouby, Kosti, Srdce a krevní oběh, Psychika a stres, Zrak, Zuby, Kůže
? Příchuť: Chlorella
Hmotnost: 200 g
Značka: Health Link
Produkt: Prášek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: