Veganské nápoje, které povzbudí – vyzkoušejte latte z kurkumy, matchy nebo řepy

Jestliže nejste příznivci kávových či mléčných nápojů nebo jen chcete jejich konzumaci omezit, existuje několik alternativ, které vás nakopnou a pohladí na duši velmi podobně. Řeč je o veganských latte, které osvěží vaše tělo i mysl, a navíc obsahují mnoho prospěšných látek, které vás povzbudí nebo posílí vaši imunitu. Sáhnete po Kurkuma latte, Matcha latte nebo jejich ovocných variantách?

Zdravé latte pro každou příležitost

Se zvýšeným zájmem o zdraví stále více lidí vyhledává cesty, jak jej podpořit. Ať už se jedná o samotnou stravu nebo její doplňky, nabídka se na trhu neustále rozrůstá. Konkrétně třeba o veganská latte bez mléka a laktózy od značky Health Link, která obsahují řadu prospěšných látek a můžete si je dopřát kdykoliv během dne jako kvalitní svačinu nebo lahodný dezert. Pojďme se podívat, které to jsou a jaké jsou jejich přínosy pro zdraví.

Kurkuma latte

Kurkuma je koření oblíbené zejména pro své zdravotní benefity a schopnost prohřát a posílit organismus. Již po staletí je využívána v ajurvédské a čínské medicíně, ale i v kuchyních po celém světě. Je skvělá zejména pro dochucování rýžových pokrmů, zeleniny či polévek, k přípravě kurkumového čaje, ale úplně stejně se hodí i do našeho BIO Kurkuma latte. To vás svou jemnou, avšak lehce pikantní chutí díky příměsi zázvoru a skořice naprosto okouzlí.

Mezi účinky kurkumy se kromě posílení imunity řadí například podpora trávicí soustavy, krevního oběhu či kloubů, ale pomáhá také při nevolnosti či průjmu. Blahodárně působí i na nervový systém nebo dýchací cesty a má skvělé protizánětlivé účinky. To vše díky kurkuminu, který je nejen barvivem, ale také hlavní účinnou látkou, která se v kurkumě nachází. Právě on má na svědomí charakteristickou žlutou barvu, kterou je kurkuma tak známá.

Ačkoliv se někdy říká kurkumovému latte „zlaté mléko“, žádné živočišné mléko neobsahuje. Najdete v něm pouze BIO kokosové, které je vhodné pro vegany a osoby s alergií či intolerancí na laktózu

kurkuma-latte

Kurkuma, zázvor a skořice se skvěle doplňují. Proto je najdete i v našem Kurkuma latte.

Matcha latte

Matcha tea je čaj původem z Japonska, který má tolik zdravotních benefitů, až je to neuvěřitelné. Ten náš je navíc na rozdíl od některých velmi chutný, a proto na něj často přecházejí i zarytí milovníci kávy. Samotný matcha čaj jim sice kávu zcela nenahradí, naše Matcha latte z matchy třídy Premium z Japonska už ale dost možná ano.

Pokud zvažujete, že čaj matcha zařadíte do svého jídelníčku, jistě vás velmi mile překvapí jeho účinky. Kromě toho, že je matcha přírodní antioxidant, také podporuje normální činnost srdce, kostí či zubů. Oblíbený je však zejména pro svou schopnost povzbudit a podpořit soustředění, ale zároveň zklidnit a navodit duševní pohodu

Vyzkoušet matchu na vlastní kůži můžete třeba díky našemu Matcha latte, které stačí důkladně rozmíchat ve vodě o teplotě 50-70°C. Pak už nezbývá než si vychutnat jeho lahodnou chuť a naplno si užít benefity, které přináší.

matcha-latte

Jak jednou matchu vyzkoušíte, nebudete ji chtít přestat pít. Je výborná, a navíc i neuvěřitelně zdravá.

Řepové latte

O předchozích dvou druzích latte už jste dost možná někdy slyšeli. Řepové latte od Health Link už však tak známé není. A to je škoda. Je totiž neobyčejně chutné a díky příměsi zázvoru a kurkumy, o jejíž blahodárných účincích už jsme se mohli přesvědčit, má i lehce pikantní dozvuk. Jedná se tak o nápoj, který je naprosto ideální pro chladnější dny, kdy potřebujete prohřát a povzbudit.

Červená řepa je bohatá na vitamíny a minerály, ale má také nepopiratelně pozitivní vliv na kardiovaskulární zdraví. Na její zařazení do pravidelného jídelníčku však mnohdy zapomínáme. Naše řepové latte je způsob, jak to změnit. Jeden šálek vám totiž zlepší náladu a dodá energii a díky jeho sytě růžové barvě a příjemně nasládlé chuti jej budete chtít pít stále dokola. V kombinaci s BIO kokosovým mlékem, které obsahuje, vás i příjemně zasytí. Můžete po něm sáhnout třeba ve dnech, kdy řepu zrovna doma nemáte nebo když vám nezbývá čas na přípravu domácího smoothie z červené řepy.

repove-latte

Nechte se příjemně překvapit chutí řepy v kombinaci se zázvorem a kurkumou. 

Mango latte

Pokud milujete nejrůznější ovocná smoothie či šťávy, tohle bude něco pro vás. Mango latte od Health Link je totiž osvěžující nápoj plný slunce a exotických vůní, které si však můžete vychutnat kdykoliv a kdekoliv – třeba jako náhradu odpolední kávy nebo výživnou a nutričně bohatou svačinu. 

Mango je oblíbené pro svou sladkou a jemnou chuť a pro vysoký obsah vitamínů A a C, které výrazně podporují imunitní systém a také zdravou kůži a zrak. Je bohaté na antioxidanty, železo, vápník a vlákninu a často se používá při podpoře trávení či hubnutí. Ačkoliv byste to do tohoto nenápadného ovoce nejspíš neřekli, v mnoha kulturách je mango nazýváno láskyplným plodem – jedná se totiž o přírodní afrodiziakum.

Pokud zrovna nemáte možnost skočit do obchodu pro čerstvé mango, vyzkoušejte naše Mango latte, které vám ihned zachutná a dodá potřebnou energii. Když jej navíc po rozmíchání ve vodě vychladíte v lednici, jeho chuť získá úplně nový rozměr, a tak si tento lahodný osvěžující mango drink vychutnáte i v horkých letních dnech. Stejně jako ostatní druhy latte od Health Link, ani Mango latte neobsahuje laktózu, a je tak zcela vhodné i pro vegany.

mango-latte

Osvěžte se a nakopněte s lahodným Mango latte. Vychlazené navíc chutná ještě lépe.

Acai-banana latte

V létě příjemně osvěží, v zimě zase na chvíli přenese na exotické pláže – to je naše Acai-banana latte, které si můžete vychutnat stejně jako odpolední kávu nebo jako sladkou tečku místo zákusku. Díky kombinaci BIO kokosového mléka, banánů a exotických plodů acai se vám totiž bude tento nápoj přímo rozplývat na jazyku. Pokud však nevíte, co si pod pojmem acai představit nebo jste o něm slyšeli jen ve spojitosti se snídaňovou acai bowl, rádi vám jej představíme.

Acai je jednou z nejznámějších superpotravin, která je svým vzhledem podobná našim borůvkám. Roste v deštných pralesech Střední a Jižní Ameriky a je velmi bohatá na antioxidanty, vlákninu, mastné nenasycené kyseliny, vitamíny A, B, C a E, zinek a železo. 

Mezi účinky a zdravotní benefity acai berries patří např. snížení krevního tlaku a hladiny krevního cukru, a tím i celkové zlepšení krevního oběhu v těle. Pozitivně působí také na mozkové funkce, imunitní systém a snižuje hladinu cholesterolu. Navíc obsahuje řadu silných antioxidantů, které pomáhají chránit naše tělo před oxidací.

Acai přináší tolik pozitivních účinků, že jejich vyjmenování by vydalo na samostatný článek. Všechny z nich však najdete v našem Acai latte s banánem, které si díky instatnímu balení vychutnáte kdekoliv.

acai-latte

Nespočet zdravotních benefitů v jednom lahodném šálku.

 

V Health Link zákazníkům přinášíme prémiové produkty plné zdraví a vitality, které budou chutnat, ale budou také cenově dostupné. Vyrábíme proto kvalitní a zdravé produkty bez konzervantů, aditiv a jiných přídatných látek a zákazníkům dopřávat pouze takové, o jejichž složení a samozřejmě i chuti jsme zcela přesvědčeni. Naše veganská latte jsou toho důkazem – v roce 2022 totiž získala zlatou medaili v prestižní mezinárodní soutěži International Taste Institute

Na našem e-shopu je najdete ve všech příchutích. Vyzkoušíte je?

Zdroj fotografií: Health Link